Savaş ve çocuklar - Köşe Yazıları

0
Savaş ve çocuklar
Savaş ve Çocuklar


SAVAŞA HAYIR!
Bu güne kadar yapılan savaşların dünya üzerinde beşeri, sosyal, ekonomi ve doğa üzerindeki olumsuz etkisini kimse inkar edemez.


Savaşların çoğu karşı taraftan korku ya da çıkar amaçlı oluyor. Devletleri yönetenler her hangi bir devletten veya devlet olmak isteyen gruplardan korkarak karşı tarafa savaş açmışlardır, ya da korktuğu devletin emrinde yaşamışlar. Savaş nedenlerinden en önemlisi çıkar amaçlı olan savaşlardır. Kendi devletinin topraklarında olmayan mali değeri yüksek maddeleri diğer devletlerden para verip almaktansa, savaş açarak elde etmeyi amaçlayarak, binlerce, milyonlarca insanı katletmekten geri kalmıyorlar.


Savaşa neden olan konu ne olursa olsun savaşan taraflara sorsanız "Kimin için, ne için savaşıyorsunuz?" diyecekler ki "Çocuklarımızın geleceği için."  Halbuki, savaşlar en çok çocukları etkiliyor, bunu düşünmüyorlar. Dünya üzerindeki her bir çocuk mutlu, gelecek endişesi olmadan, huzurlu ve refah içinde yaşama hakkına sahiptir. Hiç kimse bir başkasının çocuğunun geleceğini elinden alma hakkına sahip değildir.İnsanlar kendi çocukları için savaşıyor, halbuki dünya çocuklarını düşünse kibrit bile yakamaz.
Etiketler: Savaşa hayır, savaş ve çocuklar,

Post a Comment

0Comments

Post a Comment (0)

#buttons=(Accept !) #days=(20)

Our website uses cookies to enhance your experience. Check Now
Accept !